Освітньо-виховний процес

Організація життєдіяльності дітей насичена цікавим змістом їхнього буття разом з дорослим у спеціально створеному розвивальному просторі.
Розвиток творчої особистості дитини, її здібностей, реалізація її внутрішнього потенціалу здійснюється через досліди, пошук, гру, казку, музику, театр, танок, пісню, вірш – тобто через власну творчу діяльність. Педагогами забезпечується повноцінне проживання дитиною кожного дня, коли задовольняються фізіологічні, пізнавальні, духовні, естетичні, комунікативні та інші потреби, запити, інтереси з урахуванням бажань, можливостей, здібностей і нахилів малюка.

Багаторічний досвід дошкільної установи свідчить про те, що в спеціально організованих педагогічних умовах реалізуються потенційні можливості кожної дитини. Вони мобілізують ранні інтелектуальні, моральні, та художньо-естетичні творчі нахили особистості.
         Організована навчально- пізнавальна діяльність в дошкільному закладі здійснюється через проведення занять.
Згідно з вимогами Базової програми «Я у Світі» організоване навчання у формі занять проводиться, починаючи з 3 – року життя. На 3 році життя проводяться індивідуальні й під групові ігри – заняття.

Кількість і тривалість занять поступово, дорослішанням дітей зростають:
  • для дітей 3-го року життя – 1-2 заняття на день тривалістю 10-15 хв.
  • для дітей 4-го і 5-го років життя – 1-2 заняття на день відповідно тривалістю 15-20 і 20-25 хв.(гурткова робота включно)
  • у старшому дошкільному віці – 2-3 заняття на день впродовж 1-1.5 години щодня, тривалість 25-30 хв. (гурткова робота включно)

Педагог заздалегідь продумує мету, час, місце, умови, хід проведення роботи, потрібний для цього матеріал, обладнання, її зв'язок з іншими формами організації життєдіяльності, а також передбачає можливі дії дітей, форми впливу на них та очікувані результати.
Найсприятливіший час для залучення дітей до організованих занять – це період у ранкові години від 9.00 до 11.00.
            Щоб унормувати організовану навчально- пізнавальну діяльність, надати їй планового характеру та узгодити з загальним розпорядком дня ми розробили орієнтований розпорядок проведення занять на тиждень.
Організована – навчально – пізнавальна діяльність не обмежується заняттями, а здійснюється також в інших формах роботи:
  • гурткова робота;
  • індивідуальна робота;
  • організовані дидактичні ігри у повсякденному житті;
  • екскурсії, спостереження;
  • елементарні досліди.

Програмно-методичне забезпечення

Діяльність ЗДО №36  здійснюєься відповідно до вимог Законів України "Про освіту", "Про дошкільну освіту", "Про охорону дитинства" та інших нормативно-правових актів.

У 2023-2024 навчальному році чинними є такі освітні програми:

Для реалізації вимог Базового компоненту дошкільної освіти використовується комплексна програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі», (наук. кер. – Кононко О. Л.). – нова редакція 2019 року;

Для реалізації варіативної та інваріативної складових програми розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» використовуються парціальні освітні програми:

·        «Україна – моя Батьківщина», програма національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт. – Кичата І. І., Каплуновська О. М., Палець Ю.М.; за наукового редагування Рейпольської О. Д.);

·           «Англійська мова для дітей дошкільного віку», програма та методичні рекомендації (І.А.Кулікова., Т.М.Шкваріна);

·          «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років  (авт. – Лохвицька Л. В.);

·            «Казкова фізкультура»,  програма з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку (авт. - Єфименко М. М.);

·              «Дитяча хореографія» (авт. – Шевчук А.С.).

Основним документом, який регулює організацію освітньо-вихованої роботи ЗДО №36 "Джерельце" у 2023-2024 навчальному році  є  Річний план роботи закладу, в якому визначенні основні освітні завдання для педагогічного колективу, висвітлені методичні заходи направлені на підвищенння якості освітніх послуг, рівня професійної майстерності педагогів закладу.
При складанні Річного плану роботи на 2023-2024 навчальний рік враховувалися принципи науковості, законності, перспективності, послідовності,  системності.