Сторінка музичного керівника

Освіта: педагогічна вища

закінчила: Слов'янський державний педагогічний університет, 2006 р.;

спеціальність: "Початкове навчання"

кваліфікація "вчитель початкових класів, музики"

стаж роботи - 37 років

Тюхта Ганна Володимирівна

Освіта: педагогічна вища;

Закінчила: Бердянський державний педагогічний університет, 2017 рік;

Спеціальнсть: "Середня освіта" (музичне мистецтво)

Кваліфікація: "вчитель музичного мистецтва, етики, естетики. Вчитель художньої культури"

Стаж роботи: - 5 років

Музичне виховання в дитячому саду тільки тоді стане ефективним, коли загальні педагогічні принципи взаємодіятимуть з музичною концепцією. Звичайно, до цієї роботи потрібно готуватися ретельно, хоча, на перший погляд, здається, усе просто: з дітьми потрібно говорити на їх мові. Отже, ігровий спосіб навчання, який перейняли вже більшість педагогів світу, став основним принципом цього періоду музичного виховання. Результат - добре розвинений слух, почуття ритму, гармонійний рух в просторі.

Музично-співецьке виховання дуже тісно взаємозв’язане з іншими формами духовного виховання і складає базову основу в процесі того, як ми естетично розвиваємо дитину. В процесі зростання дитячого організму формуються поняття малюків, які з часом стануть естетичними поглядами майбутньої особи. На усе це невпинно впливає і звукова атмосфера, в якій починає розвиватися дитина. Процес не цей односторонній – усі вищезгадані чинники впливають і на музичне виховання.
Музичне виховання потрібно починати з самого народження дитини. Одного дня Золтана Кодая, який був міжнародним президентом з питань музичного виховання при ЮНЕСКО, запитали, коли ж треба починати? Він відповів: “Музичне виховання дитини починається за дев’ять місяців до народження дитини“. З часом, маючи хороший досвід в роботі з дітьми і музикантами, він себе поправив: “Музичне виховання дитини починається за дев’ять місяців до народження матері дитини”. Цим він хотів підкреслити високу виховну, естетичну роль музики в передачі майбутнім поколінням генної пам’яті нації.

Таким чином, завдання рідної домівки, ясел, дитячого саду полягає в тому, щоб якомога раніше і планомірно почати формування дитячої душі. Успіх залежить від духовного стану, професійної підготовки і уміння любити.
Народ можна назвати культурним тільки, коли музичні горизонти бачать усе. Поступово малі діти перейдуть в школу і почнуть ретельніше вивчати музику як серйозний предмет. Запис і читання нот також треба буде планувати з відповідним порядком і методами, але зробити так, щоб діти це сприймали легко і невимушено, щоб це було продовженням гри. Звичайно, спів, не вимагає ніяких матеріальних витрат, має бути вокально привабливим, а вихователь повинен розглядати його як справжнє мистецтво. Це краща форма музичення, природний спосіб, передуючий грі на інструменті. Співати і читати ноти можна навчити кожного, і таким чином сприяти колективному співу і музиченню. Так виховуються не лише хороші музиканти, але і увесь громадськість на чутливість до світової і національної культури. Для цього починати необхідно якомога раніше і продовжувати протягом багатьох років.

Якщо ми хочемо, щоб наше суспільство гордилося не лише поодинокими талановитими музикантами, які пройдуть горнило професійних шкіл, стаючи “спортсменами” в цій області, то повинні усі зробити для того, щоб якнайширше громадськість розумів світ справжньої музики, міг оцінити і практично умів самостійно музичити.